Střední zdravotnická škola v Opavě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Žáci Střední zdravotnické školy v Opavě se vydali do hlavního města České republiky, aby si oživili historii země a navštívili zajímavá místa této metropole. Třída 4. B se ve dnech 21.  – 23. září 2022 zúčastnila výletu do Prahy, matky měst. Společnost jim dělaly učitelka českého jazyka a třídní učitelka.

V brzkých ranních hodinách se žáci sešli na opavském nádraží a po řádném přepočítání nasedli do vlaku, který je dovezl do Prahy.

První místo, které žáci navštívili, byla Fakultní nemocnice v Motole, konkrétně oddělení dětské hematologie a onkologie a oddělení kardiovaskulární chirurgie. Zástupci těchto oddělení vysvětlili studentům, jaká je jejich náplň práce a ukázali žákům jednotlivé části oddělení.

Další místo, které žáci ten den prožili, byla Neviditelná výstava. Zde je průvodci prováděli různými místnostmi bez oken a světla, takže vůbec nic neviděli. Žáci se tedy ocitli například v kuchyni, obývacím pokoji, v lese či na ulici. ,,Na vlastní kůži jsem poznala, jak se cítí slepí lidé. Obdivuji je,“ pronesla jedna studentka.

Druhý den pokračovali prohlídkou známých míst v Praze. Navštívili například Vyšehrad, na kterém objevovali hroby známých osobností, včetně hrobu Karla Čapka, Boženy Němcové, Jana Nerudy či Bedřicha Smetany. Poté následovala prohlídka Petřínu a Pražského hradu, včetně katedrály svatého Víta a Zlaté uličky. Tento náročný den studenti zakončili v Národním divadle na představení divadelní hry Maryša.

V den odjezdu studenti ještě zavítali do Obecního domu a Staronové synagogy.

Vzpomínky. Ty už navždy zůstanou v srdcích studentů. Tento výlet si všichni užili a budou na něj dlouho vzpomínat.

Štěpánka Kořínkova, 4. B

About Author