Již samotný nadpis nám napoví, že po velkých prázdninách odpočaté studentky a studenti přispěli do naší sportovní „síně slávy“ několika nablýskanými kovyJ.

Hned v úvodu školního roku se konalo OF v beachvolejbale,  kde pro nás studentky z 2.ZL vybojovaly velmi cenný kov. Tým, který nás reprezentoval ve složení: Martina Černá, Lucie Fojtíková a Tamara Khinová, obsadil skvělé 3. místo. Děkujeme za předvedené sportovní výkony a blahopřejeme k úspěchu!

Další bronzovou medaili vybojovaly naše skvělé atletky v rámci Středoškolského Atletického Poháru. Chladnému počasí vstříc se vrhly do atletických disciplín dívky převážně z prvních ročníků (Mařincová Kristýna, Krusberská Sabina a Riborschová Vladěna z 1.A, Smolková Nikol a Pekárková Nela z 1.B , Lihotzká Nikol, Havlíčková Zuzana, Sofková Lucie a Sotorníková Alexandra), doplněné studentkami z 2.ZL (Fojtíková Lucie, Černá Martina) a naší sportovní „matadorkou“ Klárou Tůmovou z 3.B. Atletkám děkujeme za úžasnou reprezentaci.

Na naše atletické úspěchy se podařilo navázat i v dalších sportovních soutěžích. Pravidelně se v září účastníme Memoriálu Jana Martínka – volejbalového turnaje mezi středními školami. Naše děvčata předváděla skvělou kolektivní hru a díky tomu obsadila krásné 5. místo. Poděkování patří všem, které se o tento úspěch zasloužily:    Kristýna Mařincová a Alžběta Štenclová - 1.A, Zuzana Havlíčková - 1.ZL, Denisa Sikorová - 1.B, Martina Černá a Lucie Fojtíková - 2.ZL, Terezie Kachtíková - 3.ZL a Veronika Kostřibová - 3.B.  Z této akci jsme si odnesli i jedno individuální ocenění - Martina Černá byla vyhodnocena nejvšestrannější hráčkou turnaje. Gratulujeme!

Vzhledem k tomu, že jsou naši studenti velice aktivní, vítáme každou příležitost, kdy mohou prezentovat své sportovní umění. Proto jsme se v letošním roce přihlásili do závodu na horských kolech – MTB Cross, který proběhl na Stříbrném jezeře v Opavě. Při našem premiérovém startu v této soutěži jsme si vedli velmi dobře. V kategorii jednotlivců obsadili naši studenti skvělé 3. místo (Václav Staníček – 2. ZL) a 5. místo (Vít Černohorský – rovněž 2. ZL). Děkujeme ze vzornou reprezentaci a blahopřejeme.

V polovině září se naše děvčata účastnila přespolního běhu, který se konal v okolí Stříbrného jezera v Opavě. Vzdálenost 3 km v náročném terénu dobrovolně absolvovaly studentky převážně z prvních ročníků (1.B Bočková Sabina, 1.A Mařincová Kristýna, 1.ZL Sofková Lucie, Lihotzká Nikol a z 3.A Bára Gilíková) a reprezentovaly naši školu úspěšně, když ve své kategorii suverénně jako družstvo zvítězily. Tímto vítězstvím si zajistila děvčata účast v krajském finále, které proběhne v pátek 13.10. v Třinci. Věříme, že i zde se jim podaří podat co nejlepší výkony a proto jim přejeme hodně štěstí při závodech.