V den oslav 70. výročí vzniku naší školy nám studentky připravily skvělý dárek v podobě další bronzové medaile, která rozšiřuje letošní, bohatou sbírku cenných kovů.

Na MSZeŠ se 6.12. 2017 sešlo 5 týmů v okresním finále ve futsale. Dívky odehrály 4 náročné zápasy, přičemž každý zápas se hrál 2x10 min hrubého času.

V prvním zápase nás opět (stejně jako loni) překvapily domácí hráčky z MSZeŠ svou agresivní hrou. Z naší strany byla hra přehnaně defenzivní, soupeřky nám nedaly šanci přejít do útočného pásma. Až ve spásné poslední minutě se prosadilo naše hlavní útočné duo Havlíčková - Sváčková a zápas tak skončil alespoň 7:1 ve prospěch domácích. Nálada v týmu se však zlepšila ihned v dalším zápase proti SPŠ stavební. Zde jsme naopak nedaly soupeřkám šanci my a jasné vítězství 6:0 vrátilo holky do boje o medaile. Střelecky se zviditelnily Natálie Sváčková, Zuzana Havlíčková a Lucie Rychtová. Vyhraným zápasem se hráčky velmi motivovaly na další tým z MGO a předváděly i nadále skvělou kombinační hru s výbornou obranou. Za stavu 4:0 se naše borky trochu opájely představou možných stupňů vítězů a zbytečně polevily hru, ale i tak udržely vítězství 4:2. Jistota bronzové medaile poznamenala náš poslední zápas proti SGO, naše hra byla nesoustředěná, čehož využily gymnazistky a hned v úvodu nám vstřelily dva góly. Ve druhém poločase jsme již začaly vyvíjet tlak, bylo mnoho šancí z naší strany, ale chybělo samozřejmě to „štěstíčko“. Zápas skončil 4:0 pro SGO, které se tak nakonec stalo celkovým vítězem turnaje. Nicméně pro nás je to historicky první získaná medaile v tomto sportu a děvčatům samozřejmě gratulujeme.

Reprezentační dres naší školy oblékly tyto studentky:

Havlíčková Zuzana (1.ZL) , Sváčková Natálie (1.A), Rychtová Lucie (2.A) – útočnice

Tůmová Klára (3.B), Čapcová Simona (2.A), Kostřicová Natálie (1.A), Sikorová Denisa (1.B) – obrana